SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Karott 13183374
nr 1318 3374
Karott
med lock, nysilver, Danmark, 1930-tal. Längd: 26,5cm. Diameter: 15,5cm.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 6 april 2020
kl 20:39:48
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.